מפגשי הכנה ללידה- עיסוי פרינאום, הכנה לבדיקות פתיחה ותרגול נשימות עם מנהלת המכון הפיזיותרפיסטית אביטל לוז- החזרים דרך סל הריון בכל קופות החולים
מבוטחות כללית מושלם- שנת הזכאות שלכן התחדשה ואתן זכאיון לעד 24 טיפולים בשנה
מבוטחות כללית מושלם- זכאיות להחזר של עד 102 ש״ח לכל טיפול

הפרטנר בעל החשק המיני הירוד לעד (!!!) ישלוט על יחסי המין

פוסט רביעי בסדרת סנארש

"בעלי אומר שמשהו לא בסדר איתי שאני לא רוצה סקס. הוא טוען שזה בגלל הילדות שלי. ההורים שלי התגרשו בגירושין מכוערים ולאימי היו מערכות יחסים לא טובות עם גברים אחרים. בעלי טוען שזה השפיע עלי. הוא אומר שאני שתלטנית בדיוק כמו אמא שלי. הוא אומר שאני משתמשת בסקס כדי לשלוט בו או להשיג ממנו משהו או לאמלל את חייו". 

מטופלת סטנדרטית של סנארש המתארת את חיי המין שלה.

ומן העבר השני…

"אשתי לא נותנת לי להתקרב אליה. היא הודפת כל ניסיון למגע ולחיבה גופנית. כאילו אני איזה נחש. היא לא רוצה לשכב איתי כמעט אף פעם. מידי פעם אני מצליח לשכנע אותה, כמו איזה מקבץ נדבות. היא טוענת שאני חולה מין. סוטה. גבר שחושב רק על סקס. פעם היא אמרה לי "תלך כבר למישהי אחרת ותעזוב אותי בשקט". רק כשהיא צריכה משהו ממני היא מתרצה וגם אז זה מרגיש כאילו היא רק מחכה שיגמר. לפעמים אני מרגיש שאני נמצא עם גוויה. אפס תגובה".

וזה הצד השני של אותה מטופלת. 

מי מהשניים צודק??? 

מי מהשניים אשם???

היכן נמצאת האמת???

שניהם צודקים. הפרטנר בעל החשק המיני הירוד תמיד שולט על הסקס. זהו כלל הבסיס בכל מערכת יחסי מונוגמית, בייחוד במערכת יחסים ארוכת טווח. 

סנארש מסביר כי מערכות יחסים בהן הפרטנר בעל החשק המיני הגבוה שולט בסקס מתקיימות כמעט תמיד במצבים של אונס, עינוי פסיכולוגי או בתרבויות בהן יש שליטה גברית מוחלטת (כי סטריאוטיפית גברים הם בעלי החשק היותר גבוה). סנארש גם טוען כי פוליגמיה היא ניסיון גברי "לנצח את המערכת" ואת העובדה שבל החשק הירוד שולט בסקס. באמצעות העברת תשומת הלב מהאישה בעלת החשק הנמוך לאישה אחרת והכנסה של מניפולציית קנאה אל תוך המערכת הזוגית. במערכות יחסים פוליגמיות הסקס הוא מטבע עובר לסוחר. הנשים משתמשות בו לצורך קידום מעמדן והגברים משתמשים בו כדי לקבל יותר סקס ממגוון מקורות ובלי צורך לעבוד קשה בעבור זה. 

מה המשמעות שהפרטנר בעל החשק הירוד שולט על הסקס? 

המשמעות היא שאין דרך לעקוף את זה. ולכן מיותר לעשות את הפעולות הבאות:

לשכנע, לשדל, 

לבקר, להאשים, 

לדרוש, להעליב,

להיכנע, לבטל לגמרי את הרצון

לנסות את הפעולות הללו זה ממש בגדר "לדפוק את הראש בקיר". גם אם "מצליחים" – יוצא סקס גרוע, חסר תשוקה והבעיה לא נפתרת. להיפך. זה רק מכניס יותר כעס ואשמה אל תוך המערכת. הגישה הקיימת בקרב חלק מהמטפלים המיניים והיועצים למיניהם היא להנחות את הפרטנר בעל החשק הירוד פשוט "לעשות את זה! " (Just do it!). וזה פשוט לא עובד. 

אז האם הפרטנר המעוניין בסקס צריך מעכשיו להתנזר ממין, לעבור לאוננות או לבגוד?  על כך בפרק הבא… Stay tuned!

מה תרצי לחפש?