מפגשי הכנה ללידה- עיסוי פרינאום, הכנה לבדיקות פתיחה ותרגול נשימות עם מנהלת המכון הפיזיותרפיסטית אביטל לוז- החזרים דרך סל הריון בכל קופות החולים
מבוטחות כללית מושלם- שנת הזכאות שלכן התחדשה ואתן זכאיון לעד 24 טיפולים בשנה
מבוטחות כללית מושלם- זכאיות להחזר של עד 102 ש״ח לכל טיפול

עם הפנים לקהילה

מרכז בריאות האישה מגיע עד אלייך

אנחנו מודעות לכך שאת עסוקה ושכל יציאה מהעיר או מהיישוב שלך היא טרחה. ולכן אנו ב"לוז – מרכז לבריאות האישה" מוכנות להגיע עד אלייך, עם הרצאה, ימי בדיקות מרוכזים וסדנאות אימון ייעודיות לשיקום רצפת האגן. ממש אצלך בבית.

הרצאה - סודותיה של רצפת האגן

משך ההרצאה: 90 דקות + זמן לשאלות אישיות
עלות הרצאה: 3500 ש"ח + מע"מ (+החזרי נסיעות)

תוכן ההרצאה:

מרצה: אביטל לוז
פיזיותרפיסטית מוסמכת שיקום רצפת אגן, מקימה ומנהלת של "מרכז בריאות האישה באריאל", דוקטורנטית לחקר בריאות האישה,  BPT, MSc בעלת תואר ראשון במדעי המוח, תואר ראשון בפיזיותרפיה ותואר שני בנוירוביולוגיה.

ימי בדיקות מרוכזים לציבור הנשים בקהילה

משך כל בדיקה: חצי שעה
עלות בדיקה: 150 ש"ח כלל מע"מ לכל נבדקת (ניתן לקבל החזר של 95 ש"ח מכללית מושלם. יש להמציא הפנייה מרופא נשים לטיפול רצפת אגן עבור ההחזר)

מהות הבדיקה: מטרתה של הבדיקה היא לאבחן את יכולת ההפעלה השרירית של רצפת האגן ולתת הדרכה ראשונית מניעתית. בנוסף הבדיקה תאתר בעיות וליקויים הדורשים התערבות פרטנית. 

ימי הבדיקה המרוכזים הנם תנאי מקדים להשתתפות בסדנה. נשים שלא תעבורנה בדיקה פרטנית לא תוכלנה להשתתף בסדנה. מטרת הבדיקה הפרטנית היא לוודא שכל המשתתפות יודעות להפעיל את שרירי רצפת האגן שלהן כראוי ולברור את הנשים הזקוקות לטיפול פרטני חולשת שרירים ניכרת ו/או בעיות וליקויים נוספים. 

ציוד נדרש: חדר סגור עם כיור. יתר הציוד אנחנו מספקים

אין להגיע לבדיקה בזמן ווסת
אין מניעה להשתתף בבדיקה בזמן הריון (אלא אם כן מדובר בהריון בסיכון)
ניתן להשתתף בבדיקה החל משישה שבועות לאחר לידה ולאחר ביקורת אצל רופא נשים
הבדיקה הנה בדיקה פנימית

סדנה מקוצרת - 4 מפגשים

משך כל מפגש: 45 דקות
עלות הסדנה: 500 ש"ח כולל מע"מ לכל משתתפת. התשלום לסדנה ייעשה מראש ויהווה אסמכתא להשתתפות בסדנה. הכסף לא יוחזר בכל מקרה של ביטול ההשתתפות.
מינימום משתתפות: 15 נשים
מקסימום משתתפות: 17 נשים
מקומות מרוחקים מעל 20 ק"מ מקרני שומרון תנאי לקיומה של סדנה הוא קיומן של שתי סדנאות ברצף אחת אחרי השנייה (=מינימום 30 משתתפות בסה"כ). 

תוכן הסדנה
הסדנה אינה חוג! מטרת הסדנה היא ללמד נשים להפעיל את שרירי רצפת האגן שלהן כחלק מפעילות גופנית סדירה. במהלך הסדנה נלקחים אלמנטים מכל מיני סוגים של התעמלות: פלדנקרייז, יוגה, פילאטיס, זומבה, אירובי, ריקודי בטן ועוד, ואנחנו מלמדים איך נכון להפעיל את שרירי רצפת האגן בכל סוג של התעמלות שרק נרצה. 

 1. מפגש ראשון – תנועות אגן בסיסיות בשלושה מנחים: שכיבה על הגב, עמידת שש ועמידה. היכרות עם שרירים סנרגיסטייםכיצד לעבוד נכון עם השרירים הסמוכים לשרירי רצפת האגן
 2. מפגש שני  הכל זה עניין של קצב ונשימההקשר בין מערכת הנשימה לשרירי רצפת האגן. הפעלת שרירי רצפת האגן במנחי גוף שונים.
 3. מפגש שלישי הקשר בין מערכת הנשימה לשרירי רצפת האגן. הפעלה נכונה של שרירי רצפת האגן במהלך התפקוד היומיומי
 4. קצב, קצב , קצב הפעלת שרירי רצפת אגן בזמן פעילות אירובית

מיקום וציוד לסדנה: חלל עם מיזוג שיכול להכיל עד 17 מתעמלות בשכיבה. מזרונים, כדורים וציוד אימון נוסף אנחנו מספקים. על מזמין הסדנה לספק אישור לביטוח צד ג' למקום. 

אין מניעה להשתתף בסדנה בזמן הריוןאלא אם כן מדובר בהריון בסיכון. עם זאת לא מומלץ להשתתף בסדנה בחודשי ההריון המתקדמים (לא ניתן להפיק את המיטב מהסדנה).

סדנה ארוכה - 8 מפגשים

משך כל מפגש: 45 דקות
עלות הסדנה: 700 ש"ח כולל מע"מ לכל משתתפת. התשלום לסדנה ייעשה מראש ויהווה אסמכתא להשתתפות בסדנה. הכסף לא יוחזר בכל מקרה של ביטול ההשתתפות.
מינימום משתתפות: 15 נשים
מקסימום משתתפות: 17 נשים
מקומות מרוחקים מעל 20 ק"מ מקרני שומרון תנאי לקיומה של סדנה הוא קיומן של שתי סדנאות ברצף אחת אחרי השנייה (=מינימום 30 משתתפות בסה"כ.  

תוכן הסדנה
הסדנה אינה חוג! מטרת הסדנה היא ללמד נשים להפעיל את שרירי רצפת האגן שלהן כחלק מפעילות גופנית סדירה. במהלך הסדנה נלקחים אלמנטים מכל מיני סוגים של התעמלות: פלדנקרייז, יוגה, פילאטיס, זומבה, אירובי, ריקודי בטן ועוד, ואנחנו מלמדים איך נכון להפעיל את שרירי רצפת האגן בכל סוג של התעמלות שרק נרצה. הסנדה הארוכה מתייחסת גם לתנוחות לידה ולתנועתיות בזמן הלידה ולאפשרויות השונות לבצע תרגילים ביחד עם הילדים. 

 1. מפגש ראשון – תנועות אגן בסיסיות בשלושה מנחים: שכיבה על הגב, עמידת שש ועמידה
 2. מפגש שני – שרירים סנרגיסטייםכיצד לעבוד נכון עם השרירים הסמוכים לשרירי רצפת האגן
 3. מפגש שלישי  הכל זה עניין של קצב ונשימההקשר בין מערכת הנשימה לשרירי רצפת האגן
 4. מפגש רביעי – סימטריה ואסימטריה דיוק בהפעלת שרירי רצפת האגן במנחי גוף שונים
 5. מפגש חמישי – שרירי רצפת האגן ויציבה הפעלה נכונה של שרירי רצפת האגן במהלך התפקוד היומיומי
 6. מפגש שישי – תנוחות לידה מי מצליחה לשלוט על שרירי רצפת האגן ביחד עם נשימות ייעודיות
 7. מפגש שביעי – להתעמל עם הילדים זמן איכות מסוג אחר
 8. מפגש שמיני – קצב, קצב, קצב – הפעלת שרירי רצפת אגן בזמן פעילות אירובית

ציוד לסדנה: חלל עם מיזוג שיכול להכיל עד 17 מתעמלות בשכיבה. מזרונים, כדורים וציוד אימון נוסף אנחנו מספקים. על מזמין הסדנה לספק אישור לביטוח צד ג' למקום. 

אין מניעה להשתתף בסדנה בזמן הריוןאלא אם כן מדובר בהריון בסיכון. עם זאת לא מומלץ להשתתף בסדנה בחודשי ההריון המתקדמים (לא ניתן להפיק את המיטב מהסדנה).

מה תרצי לחפש?