מפגשי הכנה ללידה- עיסוי פרינאום, הכנה לבדיקות פתיחה ותרגול נשימות עם מנהלת המכון הפיזיותרפיסטית אביטל לוז- החזרים דרך סל הריון בכל קופות החולים
מבוטחות כללית מושלם- שנת הזכאות שלכן התחדשה ואתן זכאיון לעד 24 טיפולים בשנה
מבוטחות כללית מושלם- זכאיות להחזר של עד 102 ש״ח לכל טיפול

ניתוח TVT לטיפול בבריחת שתן ובצניחת שלפוחית

ניתוח TVT מידע חשוב לסובלות מבריחת שתן ומצניחת שלפוחית

ניתוח TVT משמש כטיפול עבור נשים הסובלות מדליפת שתן במאמץ. יש לציין כי מדובר על טיפול ניתוחי המיועד עבור נשים שהתנסו בטיפולים השמרניים ללא תועלת מרובה
עד לאמצע שנות התשעים, הניתוחים שהוצעו לנשים שסבלו מדליפת שתן במאמץ נחשבו לניתוחים גדולים יחסית, שכן הם היו כרוכים בפתיחת בטן רחבה. ככל שהניתוח "גדול" יותר כך הוא נמצא בסיכון גדול יותר לסיבוך (דוגמת זיהום). בהתאם לזאת, הניתוחים שקדמו לניתוחי ה – TVT לא בוצעו לעתים קרובות ולמעשה היו שמורים רק עבור המקרים החמורים ביותר.

כל זה השתנה בשנת 1996 כאשר רופא שבדי פיתח שיטה כירורגית שהובילה למהפכה בתחום. השיטה נקראת TVT שהם ראשי התיבות של Trans vaginal taping או בעברית: סרט תמיכה נרתיקי נטול לחץ. הניתוחים החדשים שינו באופן משמעותי ביותר את הטיפולים הכירורגיים שהוצעו לנשים שסבלו מאי נקיטת שתן במאמץ, שכן הם אפשרו להעניק טיפול כירורגי קצר מאוד, בטוח מאוד ולא פחות חשוב מכך – יעיל מאוד.

בדור הראשון של הניתוחים מסוג זה היה צריך לבצע מספר חתכים בבטן התחתונה של המנותחת, להכניס דרכם סרט סינטטי שתפקידו לשמש כמעין בולם זעזועים וכך למנוע את הדליפה המתרחשת בעת עלייה בלחץ התוך בטני. במהלך השנים החתכים הלכו ונהיו קטנים יותר וכתוצאה מכך משך ההחלמה נהייה קצר יותר ושיעור הסיבוכים אחרי הניתוח נמוך יותר.

כיום ניתוחי TVT נחשבים לשגרה טיפולית במקרים רבים של בריחת שתן וצניחת שלפוחית. מי שמצבה מחייב ניתוח כזה יכולה להסיר דאגה מליבה ולגשת לבצע אותו בלב שלם.

ההמלצה של כל האורוגיניקולוגים היא קודם כל לבצע ניסיון לטיפול שמרני – קרי פיזיותרפיה של רצפת האגן. אם הטיפול השמני לא עוזר רק אז לגשת לניתוח.
אז לפני שאת קובעת תור לניתוח, בואי אלינו* לניסיון טיפול שמרני. מקסימום נצליח.

לקביעת תור: 098329039
* שיקום רצפת אגן נמצא בסל השירותים בכל קופות החולים. למכוננו יש צורך להגיע עם הפנייה והתחייבות.

מה תרצי לחפש?